Tálib vezetők a kabuli elnöki hivatalban (vagy valami ilyesmi), annak elfoglalása után. A főváros ellenállás nélkül néhány óra alatt elesett.
Tálib vezetők a kabuli elnöki hivatalban (vagy valami ilyesmi), annak elfoglalása után. A főváros ellenállás nélkül néhány óra alatt elesett.

A hírekben, híroldalakon megrázó képsorokat láthatunk a kabuli reptérről, amint a helybéliek menekülni próbálnak az Afganisztánt elfoglaló tálibok elől.

Az Egybesült Államoknak (sic!) joga volt a kivonulásra, ezzel folytatták az eljelentéktelenedés irányába vezető útjukat. Egy hosszú és költséges, sok áldozattal is járó fejezetet zárnak le 20 év után.

Ami aggaszt

1. A hírek és képsorok egyértelmű pánikhelyzetről tesznek tanúbizonyságot. Katonai erősítést kell küldeni az amerikai, német és egyéb nemzetek állampolgárai kihozatalának biztosítására. Bár a képsorok és  nálam sokkal hozzáértőbb személyek szerint is evakuálás zajlik, ami kisértetiesen hasonlít Saigon 1975-ös elhagyására a vietnami háború után, Biden tagadja hogy erről lenne szó. Ha valaki letagadja a nyilvánvalót, akkor ott komoly aggályok merülnek fel az illető realitásérzékével kapcsolatban. Ilyenkor elgondolkodik a magamfajta, hogy vajon a többi - politikai, ideológiai - kérdés megítélésével is ez a helyzet? Ha igen, nagy bajban van az emberiség!

2. A talibok nyilvánvalón nem lettek legyőzve, mivel láthatóan jó egészségnek örvendenek és a hatalmi vákuum létrejötte után azonnal elfoglalják az országot. Nem kellett szakértőnek lenni ahhoz, hogy ezt előre megjósoljuk, mikor hírét vettük a kivonulási tervnek.

Egy kis visszatekintés érdekében érdemes megnézni George Bush 20 évvel ezelőtti bejelentését (csak 40 másodperc):

3. Tömeges kivándorlás indult meg, az emberek nagy része valószínűleg nem fog megállni az első biztonságosabb országban, hanem az alkalmat megragadva szerencsét próbál Európában és a világ többi, magasabb életszínvonalú régiójában.

4. A menekültekkel terroristák is érkezni fognak, megnövekszik a terrorveszély.

Ezt a képet, meg csak úgy:

Még több írás a blog rovatból

A TikTok betiltása az Egyesült Államokban jelentős gazdasági hatásokat válthatna ki, amelyek több területet is érintenek.
Sajnos a jobboldali kormány is eljutott arra az alacsony szintre, amit a baloldali kormányzás során mág megtapasztaltunk: ember helyett már csak adóalanynak érezzük magunkat...
Magyarországon a Digitális Állampolgárság Program bevezetésével új lehetőségek nyíltak az állampolgári ügyintézés terén.
Az adózás történelmileg az államhatalom fenntartásának egyik legfontosabb eszköze, ugyanakkor mindig is viták tárgya volt, hogy mi számít elfogadható mértékű adóterhelésnek.
Miért nem olcsóbb az autópálya matrica, ha nem kapunk teljes értékű szolgáltatást, mert hosszú kilométereken keresztül sebességkorlátozások, sávlezárások és azokból fakadó torlódások vannak?
A másnaposság kellemetlen tüneteit sajnos nem lehet azonnal teljesen megszüntetni, de néhány tipp segíthet enyhíteni a szenvedést és felgyorsítani a regenerálódást.
A vezeték nélküli fülhallgatók piaca rohamosan bővül, így egyre nehezebb eligazodni a számos modell között. Hogy megkönnyítsük a választást, tekintsük át a legfontosabb szempontokat!
A gyorsabb áthaladás ILLÚZIÓJÁNAK érdekében, kérjük fáradjanak az önkiszolgáló kasszákhoz!
Csütörtök este 6 óra, munka utáni bevásárlás, hatalmas sorok a kőbányai Sibrik Lidlben.
Átfógó, a teljes lakosságot célzó pénztárosképzést indítottak a kiskereskedelmi láncok Magyarországon.