Innentől indul az az 1-1,5 hónapos időszak, ami alatt a budapesti 5-600 ezer fából először utcalakó, majd tüzelőanyag lesz.
Vízkeresztkor, január 6-án szedik le és teszik ki az emberek az utcára a fenyőfákat. A szokás jelentős, 5-600 ezer fenyőfás terheléssel jár, ennyi fa kéne végezze a hulladékgazdálkodásban. A dömping 1-1,5 hónapig tart a hulladékgazdálkodó MOL-cég, a Mohu szerint (persze van, aki karácsony előtt egy héttel szabadul meg a fától). Fenyőfajáratok járják a főváros utcáit ilyenkor, ezek csak a fákat viszik el, ezen túl pedig a normál hulladékszállítók gyűjtik össze az örökzöldet. A nagy fenyőfákat felaprítják a cég emberei, a túl nagyokat, amelyeket nem lehet, külön, másik jármű szállítja el.
A kerületiek vagy a kukák mellé, vagy a kijelölt pontokra vihetik el, tehetik le a fenyőfát. A Mohu arra kéri őket, mindezt úgy tegyék, hogy ne akadályozzák sem a gyalogosokat, sem az úttesten a parkolást, illetve a gépkocsik forgalmát.
A kidobott fenyőfák energiát termelnek: „A kiszolgált tűlevelűeket először aprítjuk, majd ezt követően a Fővárosi Hulladékhasznosító Mű kazánjaiba kerülnek. A fenyőfa a magas gyantatartalom miatt kitűnő tüzelőanyag, melyből az elégetéssel több tízezer budapesti háztartás számára biztosítunk fűtési hőt, és villamos áramot”, olvasható a Mohu közleményében.
A kerületben négy gyűjtőpont található:
Baross utcai lakótelep (iskola mellett)
Százados út – Ciprus u. sarok
Rákóczi tér
Szenes Iván tér (Delej utcai oldal)