Hogy kerül egy gyermekverses kötet és egy méhekről szóló ismeretterjesztő könyv lapjai mellé a kólás sör, illetve annak csomagolásterve? Mi köze van egymáshoz egy Bach-koncert és egy sakkolimpia plakátjának, valamint egy koktélbár arculatának? A kapcsolódási pont a Budai Rajziskola: a művészeti grafikus szakképzés jelenlegi és végzős diákjai kiállították legizgalmasabb munkáikat a polgármesteri hivatalban.
„Nem a plakát miatt nézzük meg a filmet és a címke miatt vesszük meg az ételt, de ezek miatt tudjuk, melyik filmet akarjuk megnézni, melyik ételt akarjuk megvenni” – mondta a tárlat megnyitóján Hegyi Béla tervezőgrafikus. A rajziskola tanára szerint az országban sokan még ma is úgy képzelik el a grafikusmunkát, hogy a művész lerajzolja a szomszéd kiskutyáját, ha erre megkérik. Pedig a grafikusok nagyon sok mindent csinálnak: terveznek csomagolást, arculatot, plakátot, kampányt, kiadványt, könyvet, weboldalt és „okos hajvasalónak interfészt”.
Kocsik Tekla alpolgármester arról beszélt, hogy a Budai Rajziskolában a művészi területen történő szakképzés a fiatalok számára szakgimnáziumi keretek között zajlik, míg a szabadiskola minden alkotni vágyó korosztály számára nyitott. Kitért arra is, hogy az intézmény és az önkormányzat között évtizedek óta kiváló az együttműködés, a művészeti képzéseken résztvevők munkái számos alkalommal voltak láthatóak a polgármesteri hivatalban, valamint a XII. kerület kulturális intézményeiben.
A Budai Rajziskolát tavaly ősz óta vezető Török Sára Eszter felidézte, hogy a harminchárom éves intézmény fenntartását három évvel ezelőtt vette át a Szimultán Művészeti Iskola. Az igazgató köszönetet mondott az alapítóknak, Lázár Zsuzsának, Formanek Zsuzsának és Hajdú Zsófiának, kiemelte továbbá, hogy az oktatók közössége igyekszik az elmúlt évtizedekben létrejött értékeket megőrizni és azt a hagyományt folytatni, amit az elődeik rájuk hagytak.