A II. Kerületi Önkormányzat első alkalommal tartott a Margit-negyed vállalkozói, gasztronómiai, kulturális és kreatív szakemberei, galeristái, bérlői és civil szereplői számára közösségi fórumot.
A jelenlévők nemcsak egymással ismerkedhettek meg az eseményen, hanem a városrész vezetőivel is találkozhattak, és megoszthatták egymással javaslataikat, ötleteiket és gondolataikat a Margit-negyed jelene és jövője kapcsán.
Az önkormányzat a Margit-negyed programját 2020-2021-ben indította el azzal a szándékkal, hogy a közeli bevásárlóközpont miatt elnéptelenedett, bezárt üzletekkel teli Margit körutat és környékét, Buda kapuját, újra élettel töltse meg.
Négy évvel később, a Kollabban megrendezett találkozóra ezúttal közel ötvenen jöttek el a környékről. Volt köztük színházi szakember, galerista, flamencotánctanár, cukrász, rádiós, borász, fotós, urbanista, vendéglátós és kiskereskedő, akiknek egy része már a Margit-negyed létrejötte előtt itt tevékenykedett, többen pedig a program keretein belül nyitották meg kulturális és közösségi tereiket, galériáikat, kisvállalkozásaikat. Volt több olyan helyi vállalkozó is, aki fantáziát látott a negyedben, és ezért itt kezdte el a munkát.
Őrsi Gergely polgármester elmondta, hogy a Margit-negyed program egy olyan városrehabilitáció, amelynek soha nincs vége. A program elindításával azt szerették volna elérni, hogy olyan üzletek, helyek, vállalkozások települjenek ide, ahova az emberek célirányosan mennek, mert nemcsak egy szolgáltatást, de programot és közösséget is kapnak. Ma már jóval többen vannak azok a vállalkozók, akik nem az önkormányzati program keretében, hanem piaci alapon bérelnek helyiséget a Margit-negyedben.
„Mindig is fő prioritásaink közé tartozott, hogy kiszámítható, párbeszédre nyitott partnere legyünk a helyi vállalkozóknak. Sok kihívásra jelenthet megoldást ugyanis a köz- és magánegyüttműködés szemléletének követése. Örülök, hogy ilyen jót tudtunk beszélgetni a közös értékekről és célokról, a »Margit-negyedesek« közötti szinergiákról, együttműködési lehetőségekről és arról, hogy hogyan tovább a Margit-negyedben. Úgy érzem, hogy erős alapokat sikerült lefektetni” – hangsúlyozta Berg Dániel alpolgármester, a Margit-negyed Döntéselőkészítő Testület elnöke közösségi oldalán.
A résztvevők jó hangulatú bemutatkozását a Margit-negyedet érintő javaslatok megvitatása követte, majd kötetlen beszélgetés zárta az első fórumot.
LD