A jelenlegi helyzetben mindenhol korlátozásokra kell számítanunk, szerencsére Budaörs közel van a fővároshoz, amely előnyt jelent az ingázóknak, nem beszélve a kiváló tömegközlekedési hálózatról.
Egy kiadó lakás a településen olyan 2000-3000 forint/ négyzetméter/hó áron kerül kiadásra. Egy 70-80 nm2-es lakás tehát nagyjából 180.000 ezer forint havonta. Természetesen kisebb albérleteket olcsóbban is találhatunk.
Budapest vonzáskörzetében
Aki Budaörsön lakik és Pesten dolgozik, annak alig 10-12 km távolság, vagyis 30-40 percet kell utaznia, hiszen a 11. kerület (Kelenföld és Gazdagrét) közel, a Móricz Zsigmond körtérről pedig gyorsan beérünk a belvárosba és onnan szintén könnyen eljutunk Budaörsre. Nem beszélve arról, hogy a településhez közel található az IKEA, a Dechatlon és a Biatorbágyi Premier Outlet Center.
Kiadó szoba tekintetében a városban már 4000 Ft/négyzetméter áron bérelhetünk 15 négyzetméteres szobát (60.000 Ft/hó) ebben ugyan nincs még benne a rezsi, viszont - ahogy a kiadoszobabudapest.hu is utal rá – a budapesti lakásokkal (Global Best Property Zrt.) egyezik meg a kínálat. Azonban ennél olcsóbb kiadó szobára szintén van esély, csakhogy a vidéken oly kedvelt foglalómentesség már nincs, a tulajdonosok legalább 1 havi kaucióval szeretik kiadni az ingatlant.
A főváros 11. kerületében 30 – 50.000 Ft között mozognak az 50nm2-es szobák, a rezsiköltség pedig 15-20 ezer forint. Ha jól megnézzük, láthatjuk, hogy Budaörsön drágább a kínálat, ez nagymértékben Budapest közelségével magyarázható. Mindezek mellett országosan csökkentek – olyan 20-30%-kal – a kiadó albérletek árai, függetlenül attól, hol találhatók. Észrevehetjük, hogy még mindig jelentős, melyik megyében vagy frekventált Budapesti kerületben található a teljes lakás vagy szoba. Pest megye pedig igen népszerű és - ahogy korábban említettük, - számos ismert vállalkozás székhelye található itt.
Mi várható a koronavírus után?
Áremelkedés, amely nagymértékben befolyásolhatja az albérletpiacot, egy biztos, a jelenlegi olcsónak mondható kiadó szobák drágábbak lesznek. A településen és vonzáskörzetében nagyjából a Budapesten megszokott kínálattal és árakkal találkozhatunk. Aztán majd eldönthetjük, hogy mennyire érdemes ingázni a két város között, vagy az lesz a legjobb, ha közel a budaörsi munkahelyünkhöz lakunk, most még „trendi” a home office, de remélhetőleg ez nem lesz hosszútávú.
Mindezek mellett pedig érdemes befektetni új építésű ingatlanokba, pont a Budapesthez való közelség miatt, amelyet a későbbiekben jó áron és könnyen kiadhatunk, legyen az szoba vagy teljes lakás. Összességében remélhetjük, hogy a vírus után nagyon gyors fellendülés következik, ami hatással lesz az ingatlanpiacra. (x)